Lapsed sünnivad armastusest.

Miks ma sündisin? Miks minu perre lapsed sündisid? Vastus on lihtsamast lihtsam – armastusest. Avalikku debatti jälgides on mul tunne, et see mitte kõigi jaoks sama lihtne ei näi olevat. Eilsestki lehest võis lugeda – mis ajend on kõrgemapalgalistel edukatel inimestel siis lapsi saada, kui nad nii palju rahas kaotavad. Selliseid arvamusavaldusi on viimasel paaril aastal siin ja seal ikka lugeda olnud.

Minu jaoks ei ole mõeldav, et suudan seda rõõmu mida lapsed annavad kuidagi kroonidesse ringi arvestada. Kuigi matemaatikaga mul probleeme ei ole olnud. Vanemahüvitis on 1,5 aastat, aga lapse peale kulub ka pärast seda. Meie head sõbrad ütlevad ikka – laps sünnib perre kullakott kaelas. Ja see on ka tõsi. Pärast lapse sündi pole miski enam endine ja kõigega on võimalik saada hakkama.

Ma ei ole vanemahüvitise vastu, aga mingit võluvitsa ei ole ma selles midagi näinud. Ja nagu ikka on igal medalil kaks külge. Paari nädala eest kui käisin lastekodu külastamas, rääkisid sealsed inimesed, et hakkavad nn “vanemahüvitise lapsi” ootama. Sest kahjuks on nõnda, et lapsi sünnib ka peredesse, kus neid ei oodata ja meie sotsiaalsüsteem ei leia neid üles ennem kui nad kooli peavad minema hakkama.

Ma loodan, et Eestimaa peredesse sünnivad lapsed siiski armastusest ja seda olenemata vanemahüvitise laest või põrandast. Ja seda ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.