Edukad lõpetajad maavanema juures: hinded ei ole veel edu näitaja

Traditsioonilisel kohtumisel maakonna koolilõpetajatega, kellel olid head hinded või said medali rääkisin müütidest, mis lõpetamisega kaasas käivad. Esiteks armastavad koolijuhid oma kõnes mainida, et gümnaasiumilõpetaja on kõige targem. Minu meelest on see vaid pool tõest, sest teadmised omaette ei ole mingi väärtus. Teadmised, oskused ja kogemus koos on väärtus.

Teine müüt, mida lõpuaktustel räägitakse on see kui omavalitsusjuht räägib: käige maailmas ringi, õppige ja harige end ja tulge siis tagasi koju. Tegelikkuses ei tee me midagi selleks, et siia jäädakse või pärast õpinguid kodukohta tagasi tullaks. Koolis ei tegeleta sellega, mis aknast paistab või mis külas toimub. Kõigis koolides on ühtviisi oluline see, mis õpikus kirjas. Ja kahjuks ei toeta ka kodu siia jäämist või tagasi tulemist. Vanematel on ootus, et meist saavad edukad inimesed. Käime koolis ja saame hea ameti peale. Kui paljud kujutavad neist ette, et hea amet on kodule lähedal. Peaaegu mitte keegi. Niisiis pigem tegeleme järjepidevalt sellega, et siia ei jäädaks, lõpuaktusel aga loobime kõlavaid sõnu selle kohta, et tulge tagasi.

Oluline on kuulata tarku inimesi ja mõelda sellele mida nad räägivad. Üldiselt tahavad ju lähikondsed meile head. Aga kui oma teel valikuid teha on kõige olulisem kuulata oma südamehäält. Vaid nõnda on võimalik õnnelikuks saada. Ja see on elus kõige olulisem.

Loomulikult tegin ka üleskutse asuda õppima õpetajaks, mis on maailma kõige ilusam ja tõenäoliselt üks raskeim amet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.