Kagu-Eesti suurpered said kodutoetuse

Eile Põlvas ja Võrus ning täna Valgas sõlmisid paljulapselised pered toetuslepingud Kredexiga. Põlvamaal 11, Võrumaal 12 ja Valgamaal koguni 24 suurpere last saavad endale paremad elamistingimused.

Kui ma oleksin Martin Luther King, siis oleksin tõenäoliselt oma tervituses öelnud: mul on unistus, et seda seltskonda siin hakatakse pidama “rikkuriteks”. Kord saabub päev, mil me peame oluliseks, et meil on palju lapsi, täna on rikkad vaid need, kel palju raha.

Suurperede kodutoetus sai alguse, kui ametisse asus veel tänagi toimetav valitsus. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi eestvedamisel töötati välja meede, mille kaudu on tänaseks toetust saanud 1035 peret, kus kasvab üle 5300 lapse kogumahus 154,2 miljonit krooni. Eile Põlvas üks pereisa küsiski, et kas Parts on ikka raha ära kandnud, et kui kevadel on valimised ja ta ei peaks jätkama, kas siis saab ikka raha kätte? Võrus ja Valgas sellest seigast rääkides sai saal naerda. Kuigi ma loodan, et Parts saab jätkata on meil IRL-s soov see siiski seadusesse kirjutada, et suurperedel oleks selle meetme osas kindlus. Sest neile on seda ikka väga vaja. Inimeste suheldes sain teada, et on peresid, kes saavad sellega kõige elementaasemad tingimused rahuldatud.

Meetme kaudu saavad pered parandada elamistingimusi, kas renoveerides, ehitades või ostes. Seda tuleb teha 2 aasta jooksul alates lepingu sõlmimisest. Enim on meetmest kasu saanud need, kes on kas ise, koos naabrite, sugulaste või koguni külaga ehitanud ning toetuse eest materjali soetanud. Täpsemat infot leiab Kredexi kodulehelt http://www.kredex.ee/11857.

Üks kommentaar “Kagu-Eesti suurpered said kodutoetuse

  1. kurb et oma kuue lapsega hiljaks jäin:(meile oleks see abi kindlasti ära kulunud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.