Pühajärve Põhikooli toetuseks

DSC_0079

Täna algusega 17.30  toimus Otepää vallamaja ees meeleavaldus, kus inimesed kogunesid toetama Pühajärve Põhikooli säilimist ning nõudsid ametist vabastatud koolijuhi ennistamist. Aktsioon läks meil igati korda, inimesi oli kohal palju ning sõnum sai edastatud.

Pidasin miitingul väikese sõnavõtu:

Head koosviibijad!

Olen naabermaakonna maavanem ja kodu on mul ka naabervallas. Vaadates tänast olukorda, mis Otepääl valitseb, võiks justkui rahul olla. Aga mitte selleks ei ole ma siin. Pühajärve kool on meie kodule kõige lähemal. Lisaks süles olevale pojale on mul veel veidi vanem tütar.  Õpin Tartu Ülikoolis koolikorraldust, seega on mul haridussüsteemist ja selle millest räägin arusaam olemas.

priitgustavprotestpkheaks

Olen sügavalt väikese kooli usku inimene. Olen ise kooliteed alustanud väikeses koolis ja loodan, et saan oma lastele sama pakkuda. Et nad saavad alustada kooliteed kodulähedal väikeses ja mõnusas Pühajärve koolis.

Pean kõige olulisemaks väärtuseks VABADUST. Minu mentor Ülo Vooglaid ütleb, et vabadusega käib kaasas võimalus valida. Täna on Otepää vallas haridusmaastikul valikuvõimalus veel olemas ja see on oluline. Loodan, et see nõnda veel kaua. Kui kirjeldasin Ülo Vooglaiule möödunud neljapäeval Otepääl ja Pühajärve kooli ümber toimunut, ütles ta, et see on pätitemp. Ja sellele tuleb vastu astuda. Just seda me täna siin teemegi.

Kui ma veel möödunud nädalal kahtlesin Pühajärve Põhikooli säilimise osas ja mul oli suur hirm, et vallaisad on saavutanud segaduse tekitamisega oma tahtmise. Ning selles segaduses, mis on tekitatud, ei taha vanemad oma lapsi enam Pühajärvele tuua. Siis möödunud reedel ja üleeile aktiiviga koos olles ning täna siin ringi vaadates mul seda hirmu enam ei ole. Meil on tahe see kool säilitada. Ja see meie tahe on tugevam kui vallaisade soov seda likvideerida. Seega olen kindel, kuni püsib meie tahe, olen kindel, et minu lapsed saavad asuda õppima Pühajärve Põhikooli.

Olen kuulnud jutte, et Pühajärvel on õpilaskoha maksumus liiga suur. Esiteks ei ole lastele suunatud vahendid kunagi kulu vaid investeering. Iga laps, kes kooli lõpetades saab hakkama ja on rõõmus ning töökas kodanik on väärtus ning iga kaotatud hing korvamatu kahju. Teiseks ei ole vallas tegeletud juba pikka aega (viis aastat) Pühajärve kooli arendamisega. Minul on ettepanek sõlmida avalik kokkulepe kooli säilimiseks ja arendamiseks. See kokkulepe sisaldab järgmisi ettepanekuid:

1. Tagada kooli säilimine

2. Viia 2 lasteaiarühma koolihoonesse

3. KIK abiga muuta koolihoone energiasäästlikumaks

4. Koolisööklas tervislik toit

Ma soovin meile kõigile kindlameelsust, usku ja tahet. Sest vaid see tagab Pühajärve kooli säilimise. Edu meile.

Üks kommentaar “Pühajärve Põhikooli toetuseks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.