Tervise tee

Pärast eilset KOP ringsõitu oli minu kehatemperatuur tõusnud 38,5 kraadini. Ja seda mitte ringsõidul kuuldu pärast, vaid lastelt alguse saanud viirus oli mind õhtuks lõplikult kätte saanud.

Mistõttu oli mul väga kahju, et ei saanud osaleda Veriora-Viluste jalgtee avamisel. Ühelt poolt justkui väikene asi, aga sellel teel on nii liiklusohutuse kui tervisetee seisukohalt oluline tähtsus. Kui enamasti elavad inimesed Verioral, siis kool asub just Vilustes. Ja on igati loogiline, et lapsed ja õpetajad sinna ohutult ja tervena jõuaksid.

Saatsin oma tervituse, kuigi tervist on mulle endale hetkel rohkem vaja kui neile kes teed avasid. Ja kingituseks palusin viia Põlvamaalt korjatud rohtudest tee. Tervitus:

Head koosviibijad,

See täna avatav Veriora-Viluste jalgtee on Veriora vallale ja maakonnale samasuguse tähtsusega kui Tartu-Tallinna mnt neljarealiseks ehitamine. Ja see pole nali. Kui vaadata ning mõelda, kes seda teed kasutavad, siis ei ole paremat lahendust lastel turvaliselt hommikul kooli ja pärastlõunal jälle koju tagasi jõudmiseks. Kui meenutan selle tee ehitamise aega, siis loomulikult ei läinud see päris ilma viperusteta. Olin ühel koosviibimisel vallavanemaga kui ta sai telefonikõne, et teetasku rajatakse valesse kohta. Tänaseks on kõik õnneks õiges kohas ning ka jalgtee ohutuks liiklemiseks valmis.

Ma kingin vallavalitsusele tervisliku tee, siitsamast meie maakonnast. Lisaks turvalisusele on ju jalgtee mõeldud ka tervisespordi harrastamiseks. Ju olen mina ise õigel ajal olulised asjad tähelepanuta jätnud ning leban seetõttu kodus 38,5 palavikuga, ega saa jagada teiega seda rõõmsat sündmust. Seda enam soovitan ma vallavalitsusel ja eriti vallavanemal seda tervislikku teed tarbida. Sest kui tema on terve, siis on tal võimalik oma tööd hästi teha ning seista selle eest, et Leevi teelõik samuti valla- ja külarahva kõige parema arvamise järgi rajataks. Soovin kõigile ohutut ja tervislikku liikumist.

Priit Sibul

Põlva maavanem

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.