Põlvamaal peeti noortemess “Loovuse jõud” ja “Valikute tänav”

Täna kogunesid maakonna noored taaskord traditsioonilisele messile, kus teemadeks noorte endi poolt pakutud teemad. Tänavuse aasta peaettekanded olid Marju Lauristinilt, kes rääkis vaesusest ja sellega seonduvast. Lehari Järg kõneles oma ettekandes kolmedimensioonilisest inimesest ning kulturist Ott Kiivikas motivatsioonist spordis ja elus.

Minu avasõnad olid umbes järgmised:

Head noored, külalised,

Me elame huvitaval ajal. Meid ümbritseb järjest enam inimesi ja ometi oleme oma muredega järjest enam üksi. Kuu aega tagasi ma endale Facebook´i kontod. Täna hommikuse seisuga oli mul 375 sõpra ja seda ainult ühe kuuga. Mida ma nendega jagan? Seda, et rebane minu jalanõud ära viib või meie pere toidujäätmeid hävitab. Seda, et ta nina meile vastu akent paneb ja meid „kontrolli all hoiab“. Aga ma ei räägi sellest, mis mulle tegelikult oluline. Need sõbrad ei tea, et olin haige, et minu lased olid haiged. Ja tegelikult oli mures kõige selle pärast. Elus on mul sõpru neli. Need on inimesed, kelle jaoks olen ma olemas, kellega ma saan jagada oma muresid, saan olla ära kuulatud.

Head noored, ma soovin, et me elaksime päris elu. Et märkaksime inimesi enda kõrval ja oleksime neile olemas. Me oleme sotsiaalsed olevused ja meil on vajadus suhelda, olla märgatud, paluda ja saada abi. Ma toon ühe kurva näite: täna on kaks organisatsiooni kes vaidlevad kumb on süüdi, kes jättis midagi tegemata. Tegelikkus on aga see, et ei ole enam mingit vahet. Ühe noore inimese elu on rikutud. Noormees läheb vangi. Ja põhjus on selles, et tal oli vaga keeruline elu. Kord pandi ta lastekodusse ja siis anti jälle emale tagasi. Emal oli probleeme, mida ta elas välja oma poja peal. Näiteks sülitas ta maha ja lasi poisil selle ära lakkuda. Sellel poisil on väga keeruline saada normaalseks inimeseks. Ja kui ta tulevikus end meie peal välja elab või varastab siis oleme vihased. Tegelikult peaksime olema vihased eneste peale ja täna, sest ei märganud seda. Ei aidanud teda.

Elame päris elu. Märkame üksteist ja oleme olemas iseendale ja teistele. Tegeleme nende asjadega, mis meile meeldib, milles oleme head. See paneb meid tundma huvi maailma vastu. Aga see on ka põhjuseks, miks teised meie vastu huvi tunnevad. Soovin teile tänaseks ja edaspidiseks häid mõtteid ja elamusi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.