Hommikusest mälestushetkest Orkar Kurvitsale kuni Anne Vabarna preemiate üleandmiseni

Tänane hommik algas matuse pääl. “Sambaklubi” kogunes tänavu aasta viimast korda. Kõik sai alguse reedel kui Jakob Hurda nim Põlva Rahvahariduse Selts oma 15 tähtpäeva ja seltsimaja 100 aastapäeva tähistas. Selle käigus esietendus Põlva Linna Harrastusteatril dokumentaalne retrospektiiv “Oskar ja Linda” – killukesi rahvahariduse seltsi kunagise näitejuhi Oskar Kurvitsa ja tema pere elust. Täna möödus kolonelleitnant Kurvitsa surmast 60 aastat. Leppisime reedel kirikuõpetajate Toomas Nigola (Põlva Maarja koguduse õpetaja ja Põlvamaa Kaitseliidu Maleva kaplan) ning Leevi Lillemäe (Põlva Peetri kiriku õpetaja) kokku, et teeme esmaspäeval mälestushetke. Kohal olid lisaks meile ka Kaitseliidu, maakonnalehe ning Hurda seltsi esindajad. DSC_0429 Kolonelleitnant Oskar Kurvitsa kalm täna hommikul

Lõuna ajal toimus traditsiooniline Põlva Puuetega Inimeste Koja poolt korraldatud jõuluüritus. Mõnus kontsert ja siirad inimesed. Au ja kiitus kõigile eestvedajatele, ennekõike Kairitile. Ainult üksainus mure, üritus toimus Põlva Kultuurimajas ja kui poolteist tundi seal istuda, hakkab seal lihtsalt külm.

Pärastlõunal toimus Anne Vabarna kultuuripreemiate üleandmine Värskas. Vald annab välja preemia 2×5000 krooni, millest üks on valla sisene ja teine välja poole. Tänavu aasta said igati teenitult kohaliku preemia Saatse muuseumi hing ja eestvedaja Tea Korela ning teine preemia läks Seto Sümfoonia Peko loojale Erki Meistrile.

Sel ajal kui teised Anne Vabarna kalmul olid, külmetasin mina Põlva Kultuurikeskuses. Kord ühel üritusel sosistati minu sõbrale kõrva, et näed maavanem jälle Setomaa rahvariietes, ei tea, et Põlvamaa pole Setomaa. Tean küll. Tean ka seda, et ilma seto kultuurita, oleks Põlvamaa kultuur palju vaesem. Pärimuskultuuri puhul on oluline see, mida ja kui palju hoida. Ning mida ja kuidas luua uut. Tänavuse aasta premeeritud said sellega imepäraselt hakkama. Võttes aluseks kohaliku ning valasid selle vastsesse vormi. Ja tulemus on suurepärane. Kõik kes kuulasid sümfooniat või on külastanud Saatse Muuseumi teavad seda. Kes veel pole, see külastagu niipea kui võimalik.

DSC_0433 Hetk tänaselt ürituselt

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.