Otepää võimuliit püüab taaskord Pühajärve kooli sulgeda

Juba nädalapäevad on Otepääl taaskord väga närviline. Kuigi paljud on lasknud end uinutada jutust, et midagi e juhtu. Täna sain kõne Orava vallast: Priit, mis jama teil seal toimub? Pühajärve kooli tahetakse kinni panna ning asemele teha hooldekodu. Eile räägiti Pühajärve sulgemisest ka Valgamaa teises otsas. Pole kahtlustki, et tahetakse kinni panna.

Umbes kuu aja eest sattusin Otepääl sündmusele, kus kohalikud reformierakondlased ei andnud suurt asu olla. Küll heitsid ette, et kuidas ma julgen Pühajärve kooli eest seista ja neid segada. Ja kuidas ma ametnikuna julgen käima protestiaktsioonidel jne jne jne.

Kahjuks ei ole kõigile veel ikka selge, et see pole minu jaoks pelgalt poliitiline aktsioon. See on minu kodule lähim kool. See on hea kool. Olen ise alustanud väikeses koolis ja tean, et see on hea, kuigi kallis.

Küsimus on lihtne, kelle heaks töötab kohalik omavalitsus. Otepääl on alati leitud vahendeid, et toetada Tehvandi spordikeskust, Tartu maratoni, inimeste töölt vabastamise eest makstakse hüvitist jne. Järelikult vahendeid on, aga prioriteedid on lihtsalt paigast ära.

Arutasime teemat IRL Valgamaa piirkonna juhatuses:

Pressiteade 23.03.2011

IRL Valgamaa piirkonna juhatus: Pühajärve Põhikool peab säilima.

Isamaa ja Res Publica Liidu Valgamaa piirkonna juhatus arutas Otepää vallas toimuvaid arenguid seoses plaaniga korraldada ümber valla haridusvõrk.

Meile on hästi teada, et õpilaste arv väheneb, aga Valgamaa suuruselt teise põhikooli pidamine ei käi Otepää vallale täna üle jõu. Valgamaa piirkonna juhatuse liikme ja Otepää vallavolikogu liikme Jaanus Barkala arvates on see prioriteetide seadmise küsimus. „Meie arvates on Pühajärve Põhikool väga tugev kool ning peame tegema kõik enesest oleneva, et lastevanematel oleks võimalik valida piirkonnas erinevate koolide vahel“ ütles Barkala.

Otepää vald on oma loodusliku rikkuse ja eripära poolest väga mõnus paik maal elamiseks. Maaelu on väärtuslik kui infrastruktuur toimib. Pühajärve Põhikool on oluline infrastruktuuri üksus Otepää vallas. Esiteks aitab kool kinnistada kohapealseid väärtusi – kool pälvis 2007.a projekti „Roheline kooliõu – Hea idee ja väärt tegu rohelise mõtteviisiga koolis” läbiviimise eest Eesti Vabariigi Presidendilt tiitli Eesti kaunis kool.

„Pühajärve Põhikooli olemasolu loob lastevanematele võimaluse valida oma lapsele sobiliku hariduskeskkonna. Valikuvõimaluse puudumine tähendab vabaduse puudumist ja vähendab sellega elukvaliteeti“ tõdes juhatuse liige ja Riigikogusse valitud Põlva maavanem Priit Sibul.

Seega toetame ja peame vajalikuks valikuvõimaluste olemasolu haridusmaastikul ka Otepää vallas. Üheskoos arendame Pühajärve Põhikooli edasi. Pühajärve Põhikoolil on suur eeldus kujuneda looduskallakuga kooliks ning olla Otepää Looduspargile partneriks. Et vorm vastaks sisule ja võttes aluseks tuleviku perspektiive, teeme ettepaneku:

1. Tagada kooli säilimine

2. Muuta KIK-i abiga koolihoone energiasäästlikumaks

3. Koolisööklas eelistame tervislikku toitu

4. Lasteaiarühmad kolime koolihoonesse

Lisainfo:

Jaanus Barkala, 5036109

Või

Priit Sibul, 5248433

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.