Setomaa toetusrühm arutas viisatemaatikat ning arenguprogrammi jätkumise vajalikkuse üle

Täna kogunes Riigikogu Setomaa toetusrühm esimesele sisulisele koosviibimisele. Kohal olid ka külalised Setomaalt – ülemsootska Ahto Raudoja, Setomaa Kongressi peavanem Vello Lõvi ning sootska Õie Sarv, Setomaa Valdade Liidust esimees Margus Timmo ja kultuuripealik Aare Hõrn ning Setomaa Käsritöökogo esindas Maarika Ahven.

Toetusrühma liikmed said ülevaate hetkel Setomaa ees seisvatest ülesannetest, probleemidest ja lahendustest. Olulise küsimusena tõusis viisadega seonduv. Hetkel on tegevus päris peatunud. On oluline, et viisade kompenseerimisega seotud segadused võimalikult kiiresti laheneksid ning tegevus lähiajal jätkuks. Pikemas perspektiivis on oluline saavutada kodanike võrdne kohtlemine mõlemal pool piiri. Ehk me peame liikuma kohalikele inimestele, kellel on tarvis üle piiri käia, pikaajaliste viisade andmise suunas.

Teiste oluliste küsimustena, mis täna kerkisid ning millega toetusrühm täiendavalt tulevikus peab tegelema on: Petseri II keskkooli ja hoone tuleviku ja staatuse küsimus; Setomaa arenguprogrammi tulevik; Unesco tegevuskavast tulenevad tegevused.

Isiklikult pean oluliseks, et järgmise perioodi tegevusi jälgiksime tugevas seoses Unesco tegevuskavast tulenevate ülesannetega. See ühelt poolt garanteerib riigi poolt võetud kohustused nii Unesco kui teisalt tagab ka kohaliku kogukonna elujõulisuse.

Lepiti kokku, et järgmine kohtumine toimub suveperioodil Setomaal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.