Traditsioonilise peremudeli toetuseks

Muutused, globaliseerumine, kiirus on kaasaega hästi kirjeldavad sõnad. Kui palju mõtleme sellele, mida tegelikkuses tahame ning mida hoidma peame. Liiga tihti jookseme kaasa peavooluga mõistmata, kuhu me tegelikult välja jõuame ja kas seda siis ka tahame.

Me peaksime palju rohkem mõtlema sellele kuidas toetada traditsioonilist, naise ja mehe vahelist, peremudelit. Suures vabaduse tuhinas oleme unustanud vabadusega kaasneva vastutuse. Ühel hetkel saab sellest tava ja me kardamegi vastutust igas asjas. Kaasa arvatud perekonnas.

Peaks olema igaühele iseenesest mõistetav, et kui tahame Eesti riigi ja rahvana elama jääda, siis on oluline anda kindlust ja toetada perekonda. Perekonda, kus on mees ja naine. Mul on ülimalt hea tunne, et ka tänane erakonna eestseisus toetas seadusandlikul tasandil selles küsimuses olemasoleva olukorra säilimist.

Mulle tundub, et muudatuste tahtjaid ei tea pahatihti kuhu tahavad välja jõuda. On muidugi ka võimalik, et avalikkuse eksitamiseks tegeletakse lihtsalt jama ajamisega. KAS IKKA TEGELIKULT KA UUDSUSE JA AVATUSE SUUNAS? Kartsin ja rääkisin juba mõnda aega oma lähedastele tuttavatele, et on vaid aja küsimus millal saabuvad ka meile “targad”, kes räägivad vajadusest põhjalike muudatuste järele kirikus. Nii nagu mõne aja eest toimusid tõsised arutelud Soomes. Üleeile jõudis kõigi meieni “humanistliku kristluse manifest”.  Küllaltki kummalise taotlusega dokument, mis erineb ametlikust liinist olulisel määral.

Võibolla on seda diskussiooni vaja. Loodan, et see aitab kaasa ka nende inimeste koondumisele, kes seni kehtinud arusaamu ja tõekspidamisi toetavad.

Mina ei koosta manifesti. Kutsun üles säilitame külma närvi ja jahedat pead. Hoiame traditsioonilist peremudelit ja mõtleme, kuidas seda tugevamaks muuta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.