Abipakett Kreekale

Otsustada Kreeka abipaketi küsimuses on selgelt keerulisim otsus. Häid lahendusi nagu poliitikas tihti, selles küsimuses kindlasti ei ole. Seega on vaid halb ja väga halb variant. Toetada Kreekat, tähendab sellele riigile karme meetmeid ja reforme riigile ja rahvale, kes on harjunud elama sootuks teisiti.  Memorandumile vastu olla tähendaks aga sootuks suuremat teadmatust. See on minu enda jaoks peamine argument, miks teha väga halva otsuse asemel halb otsus. On veel üks argument – meie ise oleme olnud senini Euroopast suured saajad nii eelnevatel aastatel kui ka järgnevatel. Kui tahame olla saajate hulga ka tulevikus, siis on paraku loogiline, et peame osalema ka otsustes, mis meile tulevikus kulusid võivad tuua.

On selge, et selle otsuse tulemusena jääb Kreekal iseotsustamist vähemaks. Alternatiiv olnuks Kreekal eurotsoonist ja –liidust lahkuda. Aga Kreeka valis raske, aga tõenäoliselt mõistlikuma tee – kärped. Meie teame kui keeruline see on. Aga avatud majandusega maailmas ei ole võimalik hoida omaette ja jääda üksi. Nende kärbete tulemusel peaks Kreekas eelarvepositsioon paranema 5-6 miljardi euro võrra nii käesoleval kui tuleval aastal.

Ma loodan, et Kreeka suudab pidada kinni enesele võetud kohustustest. Et Kreeka rahvas mõistab neid keerulisi ja vajalikke kärpeid ning meeleavaldused ei pöördu millekski hullemaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.