Laulvalt rääkiv õpetaja – Heli Kudu

 

 

Heli-KuduPilt on pärit kylauudis.ee saidilt.

Sel ajal kui mina istun TTÜ aulas ja kuulan IRL-i hariduskonverentsil parlamendierakondade paneeldiskussiooni sellest, kui palju ja kus peaksid koolid olema. Tean, et samal ajal toimub traditsiooniline haridusinimeste kogunemine Põlvamaal. Traditsiooniks on kujunenud seegi, et sel päeval tunnustatakse maakonnas häid õpetajaid. Umbes poole tunni eest arutasime Kristjan Priks´ga (kes erinevalt minust on õpetaja ja väga hea), milline on hea õpetaja. Ei see ei ole inimene, kes täidab kõige paremini seadustes ja määrustes kirja pandud ülesandeid. Hea õpetaja on ikka see, kes suudab keskenduda õpilasele ja tema arengule. Hea õpetaja ei ole ainult roll. Hea õpetaja on ka hea inimene.

Õpetaja Heli on kindlasti üks sellistest inimestest. Tegelikult on mul tema kirjeldamiseks vähe sõnu. Kohtusin temaga esmakordselt millalgi viis aastat tagasi. Meie kohtumine toimus minu juures maavanema kabinetis. Koos teiste Rosma kooli esindajatega olid nad tulnud, et oma rõõmudest ja muredest rääkida. Heli hakkas rääkima – rääkis ja rääkis. Siis takerdus. Ning ütles siis õige armsasti, et sattus oma mõttega puntrasse. Aga nii teema kui Heli olid nõnda siirad, et see situatsioon ja meie kohtumine veel viis aastat hiljem eredalt meeles on.

Hiljem kohtusime Heliga juba tihedamalt. Ta on väga kaunis ja meeldiv naine ja õpetaja ja … Seda ei arva vaid mina. Ka minu lapsed, eriti Säde on minuga sama meelt. Heli oli minu Säde õpetaja lasteaias. Ja seal ma kuulsin, et ta lastega kõneledes justkui lauldes oma mõtteid ja sõnu edastab. Suurepärane.

Rosmaga seotud inimestel ning Helil on meie pere südames väga oluline koht. Heli, suur tänu Sulle ja palju õnne!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.