Rahvusriikide föderatsioonist. Kelle ja millised mõtted on ohtlikud?

lipp2
Barroso tegi täna kõne ning avaldas arvamust, et poliitilisel silmapiiril muutub Euroopa Liit rahvusriikide föderatsiooniks. Seda selleks, et väljuda majanduslikust ja poliitilisest kriisist. Hmm…

Me vajame kiiret arutelu Euroopa tuleviku üle. Mina isiklikult föderaliseerumist ei toeta. Mis asi on rahvusriikide föderatsioon?  Vägisi meenub vennalike rahvaste liit, kuigi see pole vist päris see. Või siis ki? Euroopa Liit on minu meelest jupp haaval oma  vundamendist kive kaotanud. Kristlik arusaam ja tõekspidamised ning erinevad rahvused oma eripäradega on EL kujunemisel väärtusahelas järjest kukkunud. Oluliseks, et mitte öelda, keskmesse on kerkinud ühtne rahanduspoliitika. Õige pea tuleb hakata arutama seda, et peame oma eelarvet kooskõlastama Brüsselis. Kui Kreeka puhul oleks see kuidagi arusaadav ja mõistetav, siis küsimus on miks meie?

On loomulik, et Euroopa Komisjoni juht vaatab asju oma seisukohalt. Loomulikult on nõnda lihtsam asju ajada, kui kasvab Euroopa keskvõimu ning kahaneb kohalike roll. Mina lihtsalt ei usu, et asjad kaugemalt paremini paistavad ning seetõttu paremaid lahendusi saame.

Föderatsiooni olevat vaja selleks, et praegusel äreval ajal oleks viga jätta riigid rahvusluse ja populismi meelevalda. Tasub vaid meenutada, kuidas on ajas muutunud rahvusluse temaatika käsitlemine. Neid, keda peetakse täna äärmuslasteks olid mõnekümne aasta eest oma rahvuste ja seal valitsevate väärtuste kaitsjaks.

Kui mina tahan, et seisaksime Eesti Vabariigi Põhiseaduses sõnastatud keele, kultuuri ja rahva säilimise eest, kas olen siis rahvuslane? Ning  praegusel äreval ajal on minu mõtted ohtlikud?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.