Kodukant ja hiiresitt

Möödunud nädalavahetus oli ülimalt mõnus. Polnud mõnda aega maal käinud ja seal oli nii mõndagi muutnud. Hiired olid võimust võtnud, käinud luusinud sahtlites ja mujal maja peal. Linaseemned, mis meil kevad-suvel külvamata jäid, olid maja peal laiali. Kuna kadri- ja mardipäev ei olnud veel mägede taha ununenud, oli Säde veendunud, et keegi tahtis meile “linaõnne” tuua. Arvas, et hiired tahtsid meile lihtsalt linaõnne. Ma arvan ka, et tahtsid ja suutsid meile õnne tuua.

Sangaste 006

Koristamise ja muu vajaliku tegevuse kõrval käisin iga-aastasel Sangaste valla eakate jõulupeol. Sain kutse ja otsustasin osaleda. Kuigi vaatasin internetist, et möödunud aastal osales 125 inimest ja ansambel Suveniir, siis tänavu aasta üle 70 inimese ja ka Suveniiri ei olnud. Pidu oli aga vahva ja vaatamata ilmale olid inimesed välja tulnud. Ja see ongi kõige olulisem. Lisaks söömisele oli loomulikult ka kultuuriline etteaste. Pensionäride tantsurühm Rõõmrullid andsid oma kavaga ülevaate aasta jooksul omandatust. Härrad laulsid ja mängiti kandlel.

Sangaste 007

Lea Korbun oli Sangaste eakate vedaja ja hing, nüüd pärast 9 aastast juhtimist otsustas ohjad järgmistele üle anda. Eks kõik on temaga harjunud ja sellelgi peol oli peadirigendi amet ikka tema kanda. Sain uusi tuttavaid, aga nägin ka vanu. Leppiku Lindaga rääkisime pikemalt. Niisama elust-olust ja mesilastest, keda neile üha enam juurde lisandub. Niiet meie külas on nüüd oma väga tõsine mesinik. Pühade ajal pidime uuesti kohtuma ja suhtlema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.