Käib perekonna institutsiooni halastamatu hävitamine.

DSC_0378
Õnnelikud ja/või õnnetud lääne-eurooplased?

Uudiseid samasoolistega seonduvalt tuleb kui seeni pärast vihma, viimased uudised pärinevad Inglismaalt ja Prantsusmaalt.
Veebruaris sai Inglismaast 11 riik, kes seadustas samasooliste abielu. Seda vaatamata asjaolule, et võimul olevad konservatiivid olid lõhki. Neist 140 hääletas vastu, 130 poolt ja 40 hoidus hääletamast (http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/briti-seadusandjad-toetasid-samasooliste-abielude-lubamist.d?id=65634556).
Üleeile kiitis Prantsuse parlament heaks samasooliste paaride abielu ning laste adopteerimise seaduseelnõu. See oli üks president Francois Hollande´i valimislubadustest ja algatustest, mis kahjuks ka seaduse jõu sai. Nii sai Prantsusmaast 14 riik, kus samasooliste abielud on lubatud. Prantsusmaa justiitsminister Christiane Taubira raporteeris parlamendis, et paljud prantslased on uhked, et see tehtud sai: “Need, kes täna protestivad, tunnevad liigutust, kui näevad värskelt abiellunute rõõmu.” (http://uudised.err.ee/index.php?06277740). Mina nende prantslaste rõõmu ei jaga. Ja õigupoolest pole meil ka teada, kui palju on neid, kes rõõmustavad ja neid, kes minuga sarnaselt kurbust või ka piinlikkust tunnevad (üleeile oli Prantsusmaal tänavatel 45 000 seaduseelnõu vastast, varasemalt on neid olnud sadu tuhandeid). Tasub muidugi märkida, et abielude ja adopteerimise seadustamisele eelnes kooselu registreerimise võimalus, ehk siis asjad liiguvad ikka samm-sammult.

Eestis elab 428 inimest samasoolise partneriga
Ka meil soovivad samasoolised oma kooselu registreerida. Kuu aja eest avaldasin oma arvamust, et ei toeta seda ning sain hulgaliselt späm-kirju. Eile avaldas Statistikaamet 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse andmed, mille alusel selgus, et võrreldes eelmise loendusega on vähenenud seadusliku abikaasaga kooselavate inimeste osatähtsus ning suurenenud on vabaabielus elavate paaride osakaal rahvastikust. 2011. aastal elas 15-aastasest ja vanemast elanikkonnast 34,5% koos seadusliku abikaasaga ja 15,6% oli vabaabielus.
Rahvaloenduse tulemusel elas Eestis 1 294 455 inimest. Seega neist seaduslikus abielus 446 588 inimest, vabaabielus 201 936 inimest. Samasoolise partneriga kooselu esines 428 juhul. Kui mingil põhjusel eeldada, et samasooliste hulgas on oma kooselu reguleerimist huvitunute hulk samasugune kui heterode seas, siis puudutab see 148 inimest ehk 74 paari, tõenäoliselt siiski veel väiksemat hulka elanikkonnast.
See on kiretu statistika. Seadusemuudatus, mida oodatakse, on põhimõttelises vastuolus senise õigus- ja kultuuriruumi ning traditsioonidega. Seega ei saa juttugi olla ühest väikesest muudatusest või kellegi õiguste riive likvideerimisest. Me peame mõistma, et selle muudatusega tahetakse senine perekonnakäsitlus põhimõtteliselt ümber kirjutada. Ja seda ei tohi võimaldada.

12 kommentaari “Käib perekonna institutsiooni halastamatu hävitamine.

 1. Kardan, et Sinu hinnang, et homoseksuaalselt käituvate inimeste seas on sama suur soov abielluda kui üldpopulatsioonis, on ekslik – nt Rootsi kogemusest teame, et eeldatavast homoseksuaalselt käituvate inimeste hulgast on kasutanud võimalust astuda “homoabiellu” vaid ca 0,76%.

  See omakorda kinnitab muidugi teada-tuntud tõsiasja, et kogu asi ei ole mitte võrdsetes õigustes või tohutute õiguslike probleemide ületamises, vaid seadusliku ja seeläbi ka ühiskondliku tunnustuse saamises homoseksuaalsele käitumisele, mida enamik inimesi peab endiselt sügavalt ebamoraalseks. Et homopartnerlusele õigusliku staatuse andmist on kasutatud ennekõike just ühiskonna kõlbeliste hoiakute suunamieks, seda on nentinud ka Justiitsministeerium.

  1. “…homoseksuaalsele käitumisele, mida enamik inimesi peab endiselt sügavalt ebamoraalseks.” [citation needed]

 2. Mis siis Priit, kui homod oleksid täpselt samasugused inimesed kui sa ja ma? Sa oled abielus? Mis siis kui sul seda ei lubataks? Kui halvasti sa siis ennast tunneksid? Või ahistatuna, alaväärsena? Kes mõtles välja, milline on õige peremudel õige, kui vana see arvamus on? Ja kui algelised meie- eetlaste teadmised siis inimpsühholoogiast olid? Nüüd ei ole enam sügav vene aeg ja info üleküllus on. Kes tahab see loeb ja õpib inimest tundma- tahame ju kõik sama -olla õnnelikud ja vabad. Kui sinu vabadust piirataks, kas sa oleksid siis vaba, väärtustatud? Räägime inimeste väärtustamisest ja austamisest- kui ei luba samasoolistel , nagu ranged emad-isad- abielluda, kas väärtustame siis neid või oleme orjad ajast ja arust vaatenurgale, mis ei teeni inimeste õnnelikkust ja süstib vihkamist? Oled sa kunagi seda niimoodi üleüldse mõtelnud ? Põhimõtteliselt- on homoabielu vastuolemine- sulaselge inimeste vihakamine. Põhimõte- mina võin õnnelik olla aga sina mitte ja mina määran sinu elu üle. Nagu orjaajal või?
  Kui sa pole teise inimese nahas olnud ja ei tea tema lugu siis pole võimalik ka teda hinnata vaid ainult vaadelda. Hetkel on tegu inimeste kastipanekuga. Mis siis kui kõikidel inimestel on võrdväärne õigus olla vaba, õnnelik ja otsustada ise oma südame järgi? Kui palju sa psühholoogiat oled õppinud? Ise, netist, raamatutest, nende inimeste hingeelussse ja lugudesse oled süüvinud? Või pole nad olulised, peaasi, et sa saad oma tahtmise? Vihakamine on see- muud midagi. Mitte kellegil ei ole moraalset õigust otsustada teise inimese õnne ,armastuse ja pühade tunnete üle. Kasvata endas sallivust, rahu. See on tänapäeva võti, kõiges. Natuke piinlik pole vihkamist levitada? Loen- et sa ei toeta? Kui need inimesed oleksid sinu alaealised lapsed- siis sul oleks õigus nende elu üle määrata! 🙂 Vastasel juhul aga- keda see huvitab,et sa ei toeta? Toetamine näitab inimese vaimset suurt küpsust, inimlikkuse suurust, hinge suurust, milles sul on arenemisruumi veel kuhjaga. Kogu teema on jabur. 🙂 Edukat kasvamist, tolerantsuse kasvatamist ja psühholoogia ja inimõnnelikkuse teemadel end harimist sulle Priit. 🙂 Võta rahulikult ja tegele sügavate probleemidega vahelduseks,ei lähe aeg kaduma. Nagu näiteks narkomaania, prostitutsiooni, kuritegevuse, heategevusega või oma perega. 🙂
  Kurb oli kogu teemapüstitust minul üleüldse lugeda. 😦

 3. Mind paneb sügavalt imestama, et äärmiselt primitiivne, inimvihkajalik ja läbinähtav geipropaganda on suutnud nii palju inimesi allutada oma ajupesule… See peab olema mingi ajuviirus, inimesed ei saa ometi kaotada mõistust lihtsalt mingi totra demagoogia mõjul. Rääkida armastusest ja sallivusest ehtsa fashistliku terrori propageerimisel… KUI loll peab see inimene ikka olema? Kõige jubedam on see, et need aktivistid rikuvad ära kõigi nende homoseksuaalsete kalduvustega inimeste elu, kes EI TAHA kuulutada kõigile oma intiimelu saladusi… Kus on siis see “tolerantsus” nende suhtes? Miks nad sõidavad üle ka oma saatusekaaslastest? HÄBI!

 4. Ma nõustun eelkirjutanute mõttesuunaga suunaga. Maailm on muutumas selles suunas, kus igasuguse tegevuse eesmärgiks on n. ö. eneseteostus ning seetõttu peaks perekondade moodustamine-lahutamine ennekõike lähtuma inimeste endi soovidest. Kui inimesed on valinud seejuures olla riigi (ühiskonna) mõttes “tublid” ning saavad järglasi, siis ka see on esmalt nende endi valik ja toimub riigi jaoks pigem kaude, kui et otsese kohustusena.

  Samasooliste abielude seadustamine mõjuks riigile positiivselt kahes mõttes. Esiteks mõjutaks ta kodanike eelarvamusi samasooliste suhtes positiivsemaks, teiseks aga annaks riigile parema statistika riigi enda kodanike tegelikust koosseisust.

  Poliitikatega on võimalik nii kuijundada inimeste arvamusi kui ka adapteeruda tekkinud olukorraga. Kuna homoseksuaalsus on pigemini kaasa sündinud (erinevalt lemmikvärvi valikust jms), mida inimene ise muuta ei saa (eks katsuge ise end heterost homoseksuaaliks “mõelda” :)), siis ei ole siin mõtet ka seaduses sellega vastuollu minna.

  Eestis on kindlasti rohkem homoseksuaale kui need 428 paari. Samuti pole samasooliste abielude seadustamine mõni silla-ehitamine, mis puhul oleks vaja numbritele väga palju otsa vaja vaadata, ning samasooliste abielude lubamine ei muuda ka olemasolevaid heteroseksuaale homoseksuaalideks. Et kuigi ehk samasooliste abielude lubamine pole riigikogu jaoks ehk olulisim asi, millega tegeleda, siis selle vastu ei ole minu arvates ka mingit põhjust olla.

  1. Väga haige jutt. Mõnele ravile mõelnud pole? Aga vaja oleks, tehke seda.

 5. See teema ei kao mitte kuhugi. Ainus viis küsimus lahendada on lasta see Riigikogus läbi hääletada. Mida IRL kardab? Kui parlament ütleb “ei”, siis saab teema vähemalt mingiks ajaks päevakorrast maha. Seaduseelnõu mitte viimine parlamenti ja selle hoidmine kuskil Justiitsministeeriumi sahtlis annab homoaktivistidele just võimaluse trummi lüüa.

 6. Kui veel arvudelt tuge otsida, siis Tervise Arengu Instituudi kodulehelt on leitav üle-euroopalise uuringu Eesti osa, uuring tehti 2010 ja see puudutas meestega seksivaid mehi. Eestis vastas 612 meest, ehk 4,57 vastajat 10 000 elaniku kohta. See on ainult mehed, aga on ka naistega seksivad naised. Rahvasaadik võiks enne väidete esitamist natuke lugeda ka midagi muud peale Delfi. http://rahvatervis.ut.ee/handle/1/4960

 7. Ma arvan, et seni kuni pederastiat kohustuslikuks ei tehta saame hakkama, kuid ülerahvastuse tingimustes on homoseksualism isegi positiivne nähtus.
  Teeks nii, et tagaks Eesti rahva püsimise s.t. peataks rahva välja voolu ja kasutaks ära olemasolevate inimeste potensiaali ja siis tegeleks pseudoprobleemidega. Keegi ei käsi Teil härra Sibul abielluda kellegiga kui te ei soovi.

 8. Priit , ehk tegeleksid tõsisemate perekonna probleemidega , selline odav lokkulöömine ei vii Eestit edasi.Kas loodetud hääled valimistel on sinu ” päästerõngas” perekonna probleemide lahendusele ?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.