Kooseluseaduse rakendamise eelnõust

Toompea selle nädala üks kuumemaid kartuleid on olnud kooseluseaduse rakendussätetega seonduv. On poliitikuid (teiste hulgas peaminister), kes armastavad rõhutada, et tegemist on vaid tehnilist laadi küsimusega ehk puhta formaalsusega.

Eelnõud pole kõigile riigikogu liimetele saadetud ja nii nagu kooseluseaduse enese puhul toimub ka nn rakendamise eelnõu menetlemine esialgu salaja ja teki all. IRLi saadikute allkirjasid eelnõul ei ole, aga mitmed teiste erakondade esindajad on eelnõu juba signeerinud.

Minuni on jõudnud signaalid, et eelnõu polegi nii “formaalne” nagu sel soovitakse lasta välja paista. Kui muutmisele tahetakse suunata nii välismaalaste kui kodakondsuse seadust, siis on tegu väga tõsiste regulatsioonidega, seda sõltumata maailmavaatest.

Tegelikult on rakendamise eelnõu oma kaalult ja sisuliselt olulisem kui kooseluseaduse eelnõu ise, seda vähemasti vastuvõtmiseks vajaliku häälte arvu osas. Kui kooseluseaduse vastuvõtmiseks piisas lihthäälteenamusest, siis rakendamise eelnõu käsitleb tõepoolest sisulisi teemasid ja siin on vajalik juba koosseisu häälte enamus ehk vähemalt 51 häält. Nende häälte kokkusaamine ei ole sugugi kindel ja ma ei kurvasta selle üle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.