Erki lahkus poliitikast

_MG_6286

Erki läks IRList ja poliitikast ära ja see ei üllata mind. Kes tema tegemisi on tähelepanelikumalt jälginud, need on märganud, et Erki on aktiivselt tegev Euroopa Kergejõustikuliidus ja oma spordikooli edendamisel. Sport on erinevalt poliitikast tore maailm, inimesed arenevad kibestumise asemel parema sooritusvõime suunas, tulemused on üheselt mõõdetavad. Arvestades Erki kompetentsi ja inspireerimis- ning organiseerimisvõimet on selge, et sport võidab sellest lahkumisest.

Mina pole nii suur spordisõber, et tunda rõõmu sellest, et sport võidab Erki lahkumisest. Mul on tõsiselt kahju, et Erki poliitika jätab.

Olin üks nendest, kes 2007. aastal aitas Erki kampaaniat koordineerida, toonane oli ka tema parim valmistulemus. Pärast valimisi käis ta suvel piirkonnas rahvaga kohtumas ning kuna jalg oli kipsis, siis olin mina roolis. Veetsime õige pikki tunde koos mööda Kagu-Eestit ringi sõites. Oli palju eripalgelisi kohtumisi. Eredamalt jäid meelde need, kus Erki käis koolis noori motiveerimas ning oma spordimehe karjäärist rääkis.

Eelmises koosseisus olime fraktsioonis mõttekaaslased ning olime need, kes IRLi seisukohti kooseluseaduse vastu olemises teistest julgemalt välja ütlesid.

Ühel hetkel oli meil mõlemal võimalus saada Riigikogu keskkonnakomisjoni esimeheks. Olin Erkile lubanud, et võimaluse tekkides toetan teda ja nõnda ma end ka taandasin olukorras, kus meist ootamatult konkurendid said.

Ma pean oluliseks ausust ja Erki on aus. Talle on omane asju selgelt ja ausalt välja öelda ka olukorras, kus kõik teised eelistavad vait olla või nurga taga skeemitada. Seda otsekohesust on Erkile ette heidetud. Rumalad etteheited.

Loomulikult oli mul kahju, kui valimistulemustest selgus, et Erki ei pääsenud parlamenti. Veel rohkem on kahju, et ta nüüd ära läheb ja ma loodan, et mul on kunagi rõõm näha ka seda hetke, kus ta poliitikasse tagasi tuleb.

Pilt: 14.05.2013, anname koos Erkiga intervjuud telekanalitele. Parajasti toimub SAPTKi kogutud kooseluseaduse vastaste allkirjade üleandmine Riigikogule.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.